rejestracja

BRODAWKA WIRUSOWA (KURZAJKA)

OurBlog

11/12/2018

BRODAWKA WIRUSOWA (KURZAJKA) |, , , ,

BRODAWKA WIRUSOWA (KURZAJKA)

Brodawki występują powszechnie i mogą mieć różną postać, powstają wskutek zakażenia wirusa brodawczaka ludzkiego HPV (human papillomavirus).

Wyodrębniono aż 120 typów brodawczaka!

 ….daje to dużo do myślenia 😉

Ludzkie papillomavirusy namnażają się w komórkach naskórka i nabłonka, którego efektem jest kalafiorowaty łuszczący się przerost zwany brodawką.

Jest to wykwit wirusowy!!!

Przenoszone są w wyniku kontaktu z zakażoną osobą, oraz drogą autoinokulacji 🙂 (mądre słowo, które oznacza samozakażenie).

Wirus może się też szerzyć poprzez kontakt z przedmiotami (odzież, obuwie), powierzchniami (baseny, sauny, sale fitness), zakażonymi komórkami naskórka lub nabłonka.

Brodawki trzeba leczyć!

Przenoszone przez lata są bardzo oporne. Jak tylko na skórze zauważysz niepokojące zmiany udaj się do podologa. Nigdy nie należy próbować usuwać ich samodzielnie gdyż może to zaowocować rozprzestrzenieniem się wirusa.

Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu kurzajek i dysponuje różnymi metodami terapii. Współpraca wielu specjalistów i profesjonalne podejście do problemu pozwala na całkowite pozbycie się zmian wirusowych. Po wstępnej ocenie jesteśmy wstanie zaproponować odpowiedni program leczenia.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat terapii zapraszamy na bezpłatne konsultacje – tel. 501 54 55 54

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Gabinet Podologiczny Foot-Med Kraków - Ruczaj, Krowodrza © 2019 foot-med.pl