rejestracja

Grzybica paznokci – lecznicze działanie lasera

OurBlog

04/12/2018

Grzybica paznokci – lecznicze działanie lasera |

Grzybica paznokci

lecznicze działanie lasera

 

Grzybica paznokci jest zjawiskiem dość powszechnym. Do zakażeń zazwyczaj dochodzi przy nadmiernej potliwości oraz noszeniu nieodpowiedniego i ciasnego obuwia. Zarażamy się na basenach, termach, salach treningowych i saunach, tam gdzie towarzyszy wysoka wilgotność i temperatura otoczenia. Nie małe znaczenie ma również funkcjonowanie systemu immunologicznego, zaburzenia krążenia i nieodpowiedni sposób odżywiania się. Nadmiar w diecie węglowodanów prostych i niedobór witamin przyczynia się do osłabienia odporności i namnażania patogenów.

Grzybica rozwija się bardzo wolno i łatwo przeoczyć pierwsze symptomy. Kiedy jest już dość zaawansowana powoduje: zgrubienie, rogowacenie , utratę przejrzystości, zmatowienie, przebarwienie i łamliwość płytki paznokciowej. Często dochodzi do onycholizy, czyli odwarstwiania się paznokcia od łożyska.

Badaniem rozstrzygającym jest badanie mykologiczne.

 

 

 

Grzybicę paznokciową trzeba leczyć gdyż jest to choroba przewlekła i nie ustępuje samoistnie!

Najnowszym i najkrótszym sposobem leczenia jest laser. Źródło lasera wykorzystuje efekt termojądrowy niszcząc i zabijając zarodniki grzyba. Do tego celu są stosowane różne głowice i sposoby pracy. Działamy na zasadzie fotoakustycznej i fototermicznej.

Światło lasera przenika przez ściany komórkowe grzyba i doprowadza do jego śmierci. Co ważne laser działa na różnych głębokościach i to decyduje o jego skuteczności. Terapia jest dość krótka, ponieważ do wyleczenia wystarczy już 4-5 sesji. Zależy to oczywiście od zaawansowania grzybicy.

Terapia laserowa jest dużo krótsza i efektywniejsza, ponieważ uderzmy w konkretny problem.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje tel. 501 54 55 54

 

 

 

 

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Gabinet Podologiczny Foot-Med Kraków - Ruczaj, Krowodrza © 2019 foot-med.pl