rejestracja

MEDYCZNY CZY KOSMETYCZNY? – Jaki pedicure wybrać?

OurBlog

03/03/2019

MEDYCZNY CZY KOSMETYCZNY? – Jaki pedicure wybrać? |, , , , , , ,

MEDYCZNY CZY KOSMETYCZNY?

Jaki pedicure wybrać?…


Małymi krokami, powoli zbliża się wiosna i oczywiście idzie czas na zmiany 🙂

Dotyczy to również, albo przede wszystkim naszych stóp. Zrzucając grube, wysokie, pełne buty i oglądając w pierwszych promieniach słońca stopy, nasze myśli głośno krzyczą: czas na pedicure!

I co dalej…

Na usługę pedicure możemy umówić się w niemal każdym gabinecie kosmetycznym i SPA. Witryny salonów i saloników kuszą nas tanimi ofertami, a bilbordy zachęcają cudami. Należy się jednak zastanowić na jakim poziomie jest ona przeprowadzona oraz jak profesjonalna jest wiedza personelu.

 

Dlaczego warto korzystać z usługi pedicure w gabinecie podologicznym?

Pedicure zawsze powinien zaczynać się dokładnym oglądnięciem stóp, zwróceniem uwagi na problematyczne miejsca oraz sprawdzeniem czy na ich powierzchni nie znajdują się zmiany grzybicze bądź wirusowe.

Czy niewykształcony personel zauważy nieprawidłowości i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się zmian??? Ja osobiście bym nie ryzykowała wkładania nóg do tego samego brodzika 😉

Sama usługa pedicure powinna uwzględniać prawidłowe obcięcie paznokci, usunięcie skórek oraz zrogowaciałych zmian tj. np. modzele.

 

Co to są te modzele i czy się je ścina, czy frezuje i dlaczego w ogóle powstają?

To dość często występujące deformacje stóp, wynikające ze zbyt dużego nacisku w miejscu ich tworzenia się. Inaczej mówiąc: powstają dlatego, że źle chodzimy.

W gabinecie podologicznym te nieprzyjemne struktury zostaną prawidłowo opracowane według potrzeb, a specjalista podolog pokieruje nas co możemy dalej z tym zrobić oraz jaką pielęgnację wdrożyć. Nigdy nie należy usuwać modzeli samodzielnie.

Jeśli zabieg nie będzie wykonany prawidłowo to nasze stopy w przyszłości będą wyglądały jak podeszwy od butów 🙂

 

Dlaczego mam pękające pięty i czy mogę się tego pozbyć?

Oczywiście, ale tylko w gabinecie podologicznym. Trzeba mieć wiedzę i duże umiejętności aby fachowo usunąć zrogowaciałości. Wyfrezowanie skóry na piętach to tylko drobna czynność kosmetyczna na koniec zabiegu, a nie jej główna część. Kto raz skorzystał z takiej usługi wie o czym mówię.

 

Paznokcie prawidłowo obcięte, czyli jak?

Powinno się je obcinać tak, aby ich boki nie były krótsze niż wał paznokciowy. „Prościej mówiąc na prosto”. Staramy się nie zaokrąglać ich boków. Często zauważam, że podczas pedicure w gabinecie kosmetycznym podcina się boki paznokci, aby ten wyglądał subtelniej, a nowo nałożone kunsztowne hybrydy czarowały swoim wyglądem. Dla mnie ważniejsze jest naturalne piękno i zdrowie, gdyż tego typu działania często kończą się wrastaniem paznokci. A nawiasem mówiąc u podologa też możemy skorzystać z usługi malowania i na pewno nie nie ucierpi na tym nasze zdrowie.

 

Drogi czytelniku starałam się przedstawić kilka z wielu aspektów dotyczących zabiegu pedicure i jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić na czym polega profesjonalna usługa to zachęcam do umówienia się na wizytę.

 

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Gabinet Podologiczny Foot-Med Kraków - Ruczaj, Krowodrza © 2019 foot-med.pl