rejestracja

ROGOWACENIE I PRZEROST PAZNOKCI – JAK MOŻEMY POMÓC?

OurBlog

05/02/2019

ROGOWACENIE I PRZEROST PAZNOKCI – JAK MOŻEMY POMÓC? |, ,

ROGOWACENIE I PRZEROST PAZNOKCI – JAK MOŻEMY POMÓC?

Znaczna część osób cierpi na rogowacenie i przerost paznokci. Charakteryzuje się to wysuszeniem i pogrubieniem płytki. Paznokcie są bolesne i wręcz niemożliwe do obcięcia. Uciążliwe staje się chodzenie, a czasem nawet ubranie pełnego buta.

Dotyczy to paznokci:

  • osób starszych – zniekształcenie związane z atrofią, wolniejszym wzrostem i niedokrwieniem płytki paznokciowej, na skutek różnych chorób ogólnoustrojowych i zniekształceń stopy zostaje zdeformowane łożysko,
  • pourazowych – w wyniku urazu zewnętrznego lub nieodpowiedniego obwia następuje uszkodzenie macierzy, zazwyczaj paznokieć jest odklejony od łożyska, może się to zdarzyć w każdym wieku
  • chorobowo zmienionych – przerost powodują różnego rodzaju grzybice i dermatofity, na skutek choroby paznokieć zostaje zniekształcony, pogrubiony o nienaturalnej barwie.

Warto wówczas odwiedzić Naszą Placówkę Medyczną.

Za pomocą specjalistycznego sprzętu przywrócimy płytce naturalny wygląd i bezboleśnie skrócimy paznokcie. Zabieg jest przeprowadzany w odpowiednio przygotowanym gabinecie, przy użyciu sterylnych narzędzi. Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo.

Oczywiście po wykonaniu zabiegu pouczymy jaką należy wdrożyć pielęgnację. Zrogowaciałe paznokcie wymagają częstego nawilżania, uelastyczniania i oczyszczania. Dobrze przeprowadzona terapia pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych, przywrócić estetyczny wygląd, a nawet całkowicie pozbyć się problemu.

Zapraszamy -> 501 54 55 54

#podologkrakow #podologia #paznokcie

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Gabinet Podologiczny Foot-Med Kraków - Ruczaj, Krowodrza © 2019 foot-med.pl