rejestracja

STOPA – PERFEKCYJNY MECHANIZM

OurBlog

29/01/2019

STOPA – PERFEKCYJNY MECHANIZM |, , , ,

STOPA – PERFEKCYJNY MECHANIZM

Stopa to jeden z najbardziej skomplikowanych mechanizmów, fundament ludzkiego ciała. Główną jej funkcją jest zapewnienie stabilnej platformy tłumiącej obciążenia, podczas wykonywania ruchów: chodzenia, biegania, skakania itp.

 

Funkcjonalnie stopa dzieli się na trzy części: tyłostopie, śródstopie i przodostopie. Są one złożone ze struktur kostnych oraz ruchomych i półruchomych połączeń między nimi, które pozwalają jej dopasować się do zmieniającego się kształtu podłoża.

Struktury kostne stopy układają się wzdłuż dwóch łuków: podłużnego i poprzecznego, są one szkieletem dla układu miękkotkankowego pełniącego funkcje amortyzatorów obciążenia dynamicznego.

Aby ta struktura prawidłowo pracowała należy cały czas bodźcować mięśnie stóp. Najlepszym sposobem jest chodzenie, bieganie lub ćwiczenie po niestabilnym, nierównym podłożu. Można do tego wykorzystywać maty lub poduszki piankowe oraz różnej wielkości piłki.

Najbardziej naturalnym podłożem dla stóp jednak jest teren.

Jakże pięknie ona pracuje, kiedy poruszamy się po piasku, ale nie tylko…

Mamy teraz sezon zimowy i czas ferii, a śniegu w tym roku nie poskąpiło. Wykorzystajmy ten okres na piesze wycieczki po szlakach górskich. Nie tylko ulepszymy biomechanikę naszych stóp, ale również poprawimy kondycję całego ciała. Brodząc po kolana w śniegu mocno pracujemy nad stabilizacją całej postury. Zapewniamy sobie akupresurę, masaż oraz stretching mięśni stóp.

I to wszystko całkowicie za darmo 🙂

Dbajmy o swoje stopy, aby do późnej starości cieszyć się z uroków życia.

Po więcej informacji jak pielęgnować i zapobiegać różnego rodzaju deformacją stóp zapraszamy do Naszej Placówki Medycznej na bezpłatne konsultacje.

Zapraszamy -> 501 54 55 54

 

#podologiakrakow #wkładki #pielegnacjastop #stopa #podologkrakow

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Gabinet Podologiczny Foot-Med Kraków - Ruczaj, Krowodrza © 2019 foot-med.pl