Usunięcie odcisku

Co to są zrogowacenia?

Narastający zrogowaciały naskórek na stopach to tak zwane hiperkeratozy. Są one mało estetycznymi zmianami dającymi dość często uczucie dyskomfortu, a nawet bólu, który utrudnia chodzenie. Czasem w miejscu zrogowaceń pojawiają się krwawe pęknięcia (pękające pięty), które mogą się również przyczynić do różnego rodzaju infekcji.

Przyczyny powstawania hiperkeratoz

Zagęszczenie skóry jest normalną odpowiedzią na nacisk i tarcie. Często też są związane z przemieszczeniami się kości. – czynniki genetyczne – ciężar ciała – wady postawy – deformacje stopy – nieprawidłowe obuwie – zła pielęgnacja lub jej brak

Leczenie

Wiele osób borykających się z tym problemem próbuje usunąć go samodzielnie co nie jest dobrym rozwiązaniem, często powodującym odwrotny efekt. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy podologa, który wie ile zrogowaciałego naskórka ma usunąć oraz dysponuje odpowiednimi do tego celu narzędziami.

usuwanie-naskorka

Cały zabieg jest bezbolesny sprawia że skóra jest przyjemniejsza w dotyku, daje większy komfort podczas chodzenia, a co najważniejsze dużo wolniej narasta.

Odciski

To również hiperkeratozy, ale o odmiennej strukturze. Odcisk posiada rdzeń, który jak gwóźdź wbija się w głąb skóry. Powstają głównie w podczas miejscowego nacisku (nieprawidłowe obuwie) i wymagają specjalistycznego usunięcia. Nigdy nie należy usuwać ich na własną rękę, gdyż może to się skończyć powikłaniami.

Podolog Kraków © 2017 foot-med.pl